28 April 2024
četvrtak, 27 Mart 2014 23:34

OKK Čelik +30 u Brčkom

OKK Čelik u finalu play off-a A1 lige. KK Brčko Distrikt – OKK Čelik 73:103 Košarkaši OKK Čelik ostvarili su i drugu pobjedu u polufinalu play off-a A1 lige za prvaka, protiv ekipe KK Brčko Distrikt i tako se plasirali u finale play off-a za prvaka A1 lige.  Utakmica je odigrana u Brčkom i završena je pobjedom zeničkih košarkaša rezultatom 103:73. Poluvrijeme je završeno vođstvom Čelika od + 16 koševa (56:40), a nakon treće četvrtine bilo je +22 poena (78:56). Završeno je sa ubjedljivih + 30 poena za Čelik (103:73). Prema informacijama iz kluba, svi igrači su odigrali dobro i u potpunosti ispoštovali dogovor iz svlačionice i ostvarili ovu veliku i visoku pobjedu.

Ovom pobjedom košarkaši OKK Čelik su napravili veliki korak ka konačnoj pobjedi u play off-u A1 lige i povratku u najviši rang bh košarke-Ligu 12. U prvoj utakmici polufinala odigranoj u Areni Zenica u subotu 22.marta, između ovih ekipa, pobjedio je OKK Čelik sa + 16 poena razlike (73:57). Čelikova pobjeda i u prvoj utakmici nijednog trenutka nije dolazila u pitanje. Košarkaši Čelika svog protivnika u finalu će saznati u subotu ili eventualno utorak/srijedu kada bude odlučen pobjednik drugog polufinalnog susreta KK Turbina Jablanica – KK Bošnjak Hadžići. U prvom susretu odigranom sinoć pobjedu su izborili košarkaši Bošnjaka u Hadžićima, rezultatom 103:96.

Prema, ranije napravljenom, rasporedu finale je bilo zakazano za 02.,05. i 09. april 2014.godine. Prednost domaćeg terena ima bolje plasirana ekipa u ligaškom dijelu takmičenja.

Finalna serija se igra na dvije dobijene utakmice.